نانو ذرات دی‌اکسید تیتانیوم

تولید نانو پودر دی اکسید تیتانیوم (TiO2) از کنسانتره تیتانیوم توسط تیم تخصصی شرکت بهبودگران صنعت گستر ثمین کویر انجام شده است. نانوذرات دی اکسید تیتانیوم، کاربردهای متنوعی در اپتوالکترونیک، فتوولتائیک، سنسورها، پیل‌های سوختی، باتریها، تصفیه آب و هوا از ذرات آلاینده و کرمهای ضد آفتاب دارند. کاربردهای ذکر شده، ناشی از خواص ویژه فیزیکوشیمیایی ذرات است که مرتبط با اندازه، ریخت شناسی (مورفولوژی)، نوع فاز و خواص بلوری نانوذرات میباشد. برای تهیه این نانوذرات از فرآیندهای پیچیده استفاده میشود.
در حال حاضر ،تولیدکننده نانوذرات دی اکسید تیتانیوم در کشور وجود ندارد و این ماده وارداتی است. با توجه به این موضوع، مشتریان از تولید داخلی این نانوذرات در صورت داشتن معیارهای کیفی مورد نظر آنها و همچنین قیمت مناسب استقبال خواهند نمود. با توجه به وجود معادن تیتاتیوم در ایران، تیم تخصصی و علمی شرکت بهبودگران صنعت گستر ثمین کویر با استفاده از کنسانتره تیتانیوم موجود در کشور ایران و با طراحی فرآیندی مهندسی شده و با تلاش مضاعف توانست خط تولید نانوذرات دی اکسید تیتانیوم با درصد خلوص 99 درصد را پیاده سازی نماید.

با توجه به این که نانو پودر دی اکسید تیتانیوم تولید شده در شرکت ثمین کویر از لحاظ قیمت و کیفیت با محصولات موجود در بازار ایران که عمدتاً چینی و آلمانی هستند، رقابت می کند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست